Sve momčadi koje su ušle u doigravanje započele su A i napredovale do G2. Neki su sretni, a neki zabrinuti. Za igrače koji su u pobjedničkom nizu, nedvojbeno su sretni što nose svoje nba dresovi na terenu. Clippersi su dobili prvu utakmicu u G1 utakmici, ali nisu uspjeli obraniti prednost domaćeg terena u drugoj utakmici i izgubili su od Mavericksa 93-96.

Clippersi su također uveli veliki povratak u ovoj utakmici. Kawhi Kawhi se konačno vratio nakon ozljede nakon 23 dana oporavka. Ovo bi trebalo ojačati njihov sastav. Međutim, Clippersi nisu bili u dobroj formi na početku. Nakon 5 minuta Ni jedan nije postigao pogodak, što također govori da igra Clippersa neće ići glatko. Ni igrači u Los Angeles Clippers dresovi nisu uspjeli pronaći formu. Rezultati između dviju momčadi uvijek su tijesni, ali u posljednjoj četvrtini Clippersi su bili u zaostalom stanju. Nakon vodstva od 6 razlike, odjednom su prestali s igrom i izravno su ih razbili Mavericksi.

Na kraju utakmice Clippersi su izgubili od Mavericksa 93-96 kod kuće u G2, a rezultat je bio izjednačen 1-1.